WhatsApp’ın Android beta sürümü güncellendi. Bu güncelleme, bir süre önce görülen duvar kağıdı özelleştirme özelliğini yeniden getirdi. Henüz geliştirme aşamasında olan özelliğin kullanıma ne zaman sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Android beta sürümü güncellendi. Güncellemeyle birlikte WhatsApp’ın Android betası “2.20.200.11”e yükselirken, yaklaşmakta olan etkileyici bir özelliği de açığa çıkarıyor. Bu özelliğin kararlı sürümde sunulmasıyla kullanıcılar, WhatsApp sohbetlerindeki duvar kağıtlarını diledikleri gibi özelleştirebilecekler

Aslına bakacak olursak WhatsApp geliştiricilerinin bir süredir böylesi bir özellik üzerinde çalıştığı biliniyordu. Ancak özellik hala geliştirilme aşamasında olduğundan, bir görünüp bir kayboluyor. Son beta sürümse duvar kağıdı özelleştirme özelliğinin artık iyiden iyiye yaklaştığını gösteriyor. Peki bu özellik, kullanıcılara neler sunacak?

WhatsApp’ın yeni özelliğiyle kullanıcılar, yeni bir ayar menüsüyle karşılaşacak

Yukarıdaki görselde yer alan ayar menüsü, WhatsApp’a yaklaşan yeni özelliğin kritik detayı. Kullanıcılar, bu ayar menüsünü kullanarak bir duvar kağıdının durumunu belirleyebilecekler. Örneğin bir duvar kağıdı, sadece bir sohbet için ya da tüm sohbetler için ayarlanabilecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, diledikleri her sohbet için farklı duvar kağıtları kullanabilecekler.

WhatsApp’ın yaklaşmakta olan özelleştirilmiş duvar kağıdı özelliğiyle kullanıcılar, belirledikleri bir duvar kağıdı için opaklık ayarı da yapabilecekler. Yani bir kullanıcı, dilediği takdirde belirlediği duvar kağıdını daha saydam bir şekilde ayarlayabilecek. Bu sayede kullanıcılara, daha özgür bir deneyim sunulmuş olacak. Ayrıca duvar kağıtlarına doodlelar da eklenebilecek.

WhatsApp’ın duvar kağıdı özelleştirme özelliğinin akıbeti şu an için belirsizliğini koruyor. Geliştirici ekip, bir sonraki beta sürümde bu özelliği ortadan kaldırabilir. Belki de özellik için her şey hazırdır ve geliştirici ekip, birkaç sürüm sonra bu özelliğin kararlı versiyonunu kullanıcıların hizmetine sunabilir. Bu arada WhatsApp’ın iOS sürümü için de bu özelliğin ne durumda olduğu belli değil. Önümüzdeki günler, bu özelliği bekleyen kullanıcılar için oldukça hareketli geçecek.

YORUMLAR

  1. WhatsApp\’a bu özellik bence çok önceden gelmeliydi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir